Wzmacniamy polski charakter

Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop sp. z o.o.

Tyski producent serków topionych to firma z polskim kapitałem i tradycjami, przywiązująca szczególną uwagę do rodzimych świąt. – To właśnie z tego powodu staramy się każdego roku brać udział w uroczystościach Dni Wojska Polskiego, regionalnych festiwali smaków, a także Dniu Polskiej Żywności, propagującym polskie produkty żywnościowe.

Czytaj więcej

Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało

Ponad 40% z nas ma codziennie do czynienia ze sztuczną inteligencją, ale tylko co druga osoba jest w stanie wytłumaczyć czym w ogóle ów termin właściwie jest – podaje firma Entrata. Być może dlatego coraz częściej zdarza się, że zaawansowane algorytmy zaskakują ludzi swoimi wnioskami, a przecież to syntetyczna inteligencja stworzona przez człowieka. To, że nie rozumiemy SI, nie oznacza jeszcze, że katastroficzna wizja o Terminatorze może stać się rzeczywistością.

Czytaj więcej

Szansą polskiego rolnictwa jest postawienie na jakość

14.09.2019

– Szansą polskiego rolnictwa jest postawienie na jakość – powiedział w sobotę 14 września w Przysieku k. Torunia mister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że rolnictwo ekologiczne ma duże szanse rozwoju w zmieniającym się świecie, w społeczeństwach stawiających na zdrowy styl życia.

Czytaj więcej

ARiMR wkrótce dwa nowe programy z PROW

13.09.2019

We wrześniu i październiku zostaną uruchomione dwa nowe programy z PROW. Pierwszy dotyczy tzw. małej retencji tj. dofinansowania na inwestycje w nawadnianie; drugi – to nabór wniosków dla rolników, którzy chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD).

Czytaj więcej

73 Posiedzenie izb rolniczych państw V4

13.09.2019

W dniach 10-11 września 2019 roku w miejscowości Žatec w Czechach odbyło się 73 posiedzenie izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej. Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych w spotkaniu udział wziął członek zarządu KRIR Robert Nowak. Posiedzenie odbyło się Instytucie Chmielarstwa w Žatecu, gdzie zebrani mieli możliwość zapoznania się z uwarunkowaniami produkcji chmielu w Czechach oraz wizytowali plantację i przetwórnię chmielu.
Przedstawiciele izb rolniczych dyskutowali na następujące tematy:

Czytaj więcej

Produkty wolne od GMO a okres karencji

13.09.2019

9 września 2019 roku Zarząd KRIR przekazał opinię dotyczącą projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie długości okresów karencji poprzedzających pozyskanie ze zwierząt lub od zwierząt produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do oznakowania jako wolne od organizmów genetycznie zmodyfikowanych, w których nie stosuje się genetycznie zmodyfikowanych pasz.

Czytaj więcej

VI Wschodni Kongres Gospodarczy: zobacz kto potwierdził udział

13.09.2019

Wschodni Kongres Gospodarczy to jedyna w kraju tak szeroka i tematycznie zróżnicowana, cykliczna debata publiczna o warunkach i szansach rozwojowych makroregionu. Wydarzenie to przyjmowane jest z uznaniem przez środowiska gospodarcze i samorządowe. Kongres zyskał szeroki przekaz medialny i stanowi trwały element cyklicznej debaty publicznej o perspektywach wschodnich regionów naszego kraju.

Czytaj więcej

Polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

13.09.2019

– Polska wieś jest czysta, schludna, zadbana, staje się wizytówką Rzeczpospolitej – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Belwederze uroczystości związanej z zakończeniem XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Czytaj więcej

Susza tylko w 6 województwach

13.09.2019

Susza występuje już tylko na terenie 6 województw. Największy niedobór wody jest nadal w woj. lubuskim. Susza najbardziej dotyka kukurydzę na kiszonkę, ziemniaki oraz krzewy owocowe – informuje w ostatnim raporcie Instytut Upraw Gleboznawstwa i Nawożenia (IUNG).

Czytaj więcej

W sytuacji trudności sektora mleczarskiego najbardziej pokrzywdzeni zostaną rolnicy

12.09.2019

Nie ma się co łudzić, że ubytek rynku brytyjskiego zostanie zaspokojony w pełnym wymiarze nowymi rynkami. Obawiam się, że w sytuacji trudności sektora mleczarskiego najbardziej pokrzywdzeni zostaną rolnicy, producenci mleka. Firmy niezwiązane z rolnikami będą starały się na rolników przerzucać swoje problemy, obniżając cenę, ograniczając zakupy mleka – mówił Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi podczas 17 Międzynarodowego Forum Mleczarskiego.

Czytaj więcej

Nestlé otwiera Instytut Badań nad Opakowaniami pierwszą tego typu instytucję w branży spożywczej

12.09.2019

Nestlé oficjalnie zainaugurowało Instytut Badań nad Opakowaniami (ang. Nestlé Institute of Packaging Sciences). Choć w powołanej w 2018 roku instytucji już od wielu miesięcy trwają badania i prace nad nowymi rozwiązaniami w zakresie opakowań, teraz ogłoszono jej uroczyste otwarcie. Instytut umożliwi Nestlé przyspieszenie działań na rzecz wprowadzenia funkcjonalnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska opakowań oraz sprostanie globalnym wyzwaniom związanym z odpadami z tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej

Produkt polski

12.09.2019

– To najlepiej rozumiany patriotyzm gospodarczy – stwierdził minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej rozpoczynającej ogólnopolską kampanię informacyjną, która ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat oznakowania „Produkt polski”.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo żywności: Skuteczność technologii X-RAY w branży mleczarskiej

Wykrywanie ewentualnych zanieczyszczeń w produktach mlecznych nie jest łatwe z wielu przyczyn. Utrudnione może być ze względu na objętość, temperaturę czy obecność wody w produkcie. Karwendel-Werke Huber, niemiecka firma mleczarska produkująca specjały z twarogu i kremowe serki popularnych marek Exquisa i Miree, jakość produktów zawdzięcza wsparciu jedenastu systemów kontroli X-ray firmy Ishida Europe.

Czytaj więcej

W Sertop duże zmiany

Tyski producent serków topionych i smażonych wprowadza zmiany w designie opakowań swoich produktów! – Cykl zmian rozpocznie pojawieniem się kubeczków serów smażonych z nową szatą graficzną. Zawartość w dalszym ciągu będzie najwyższej jakości – mówi Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop sp. z o.o. – Odświeżone opakowania pozostałych produktów będą stopniowo wprowadzane na rynek tak, aby jeszcze bardziej były przyjazne konsumentom. Nowa szata graficzna dla linii serów smażonych jest minimalistyczna i nowoczesna.

(Informacja prasowa SERTOP)

Pracownicy Hochland biegli w szczytnym celu!

W Poznaniu po raz czwarty odbył się bieg Business Run, w którym udział wzięli reprezentanci firm i instytucji. Hochland Polska był sponsorem głównym tego wydarzenia. W imprezie wystartowało ponad 4 tys. osób, 800 sztafet z 333 firm. Barwy Hochland Polska zdecydowało się reprezentować aż 50 osób zrekrutowanych spośród pracowników firmy. Równocześnie bieg odbył się również w innych miastach Polski.

Czytaj więcej

Science fiction w twoim sklepie. Wykorzystanie AI w handlu detalicznym

Ostatnie lata zmieniły krajobraz branży handlowej. Dynamiczne przekształcenia związane ze wzrostem znaczenia technologii wpłynęły na zwyczaje zakupowe klientów. Współcześni konsumenci, przyzwyczajeni do wygód, jakie niesie ze sobą mobilny internet oraz liczne aplikacje ułatwiające funkcjonowanie w życiu codziennym, takich samych rozwiązań oczekują podczas zakupów. Dlatego sieci handlowe w Polsce nie powinny zwlekać z wdrażaniem systemów opartych na AI.

Czytaj więcej

SMAK BEZTROSKI ZAWSZE POD RĘKĄ W JESIENNEJ PROMOCJI DAN CAKE

Dan Cake, jeden z czołowych producentów w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce oraz lider w sektorze pakowanych produktów piekarniczo-cukierniczych w kraju, rozpoczął kolejny w tym roku etap promocji Smaku Beztroski pod hasłem „Smak Beztroski zawsze po ręką”. W ramach kampanii Dan Cake promuje linię produktową bułeczek mlecznych w wersjach TO GO! Do bestsellerowych bułeczek mlecznych dołączają bułeczki z nadzieniem kakaowym, o smaku waniliowym oraz z kawałkami czekolady w różnorodnych, wygodnych formatach opakowań.

Czytaj więcej

Metro Properties zawarło transakcję sprzedaży i najmu zwrotnego portfela sklepów Cash & Carry w Europie Środkowej

Metro Properties, spółka należąca do grupy Metro AG, zbyła portfolio 11 sklepów Cash & Carry w Polsce, na Węgrzech i w Czechach w ramach transakcji sprzedaży i najmu zwrotnego (sale and leaseback). Portfel nieruchomości nabyła inwestująca w imieniu funduszu regulowanego AIF spółka FLE GmbH z siedzibą w Wiedniu, podmiot zależny francuskiej grupy LFPI. Spółce Metro Properties doradzała firma Colliers International, która reprezentowała markę w prowadzeniu transakcji w Polsce, na Węgrzech i w Czechach. Jest to największa w tym roku transakcja w Europie Centralnej oraz jedna z największych w Europie w formacie sprzedaż i najem zwrotny.

Czytaj więcej

Strategia Lean w praktyce współpraca ID Logistics z DPC Polska

Polska to europejski lider branży logistyki i spedycji – według danych Eurostatu, nasz sektor stanowi ponad 16% całego rynku UE. Rosnącemu potencjałowi towarzyszą jednak poważne wyzwania – zmienność oczekiwań i przyzwyczajeń konsumentów, wysoki poziom rotacji pracowników, deficyty kadrowe. Generuje to potrzebę ciągłej poprawy wskaźników wydajności, a tym samym doskonalenia technik zarządzania i realizacji procesów logistycznych. ID Logistics zdecydował się w tym celu na rozwiązania rekomendowane przez DPC Polska – najbardziej doświadczoną firmę wdrożeniową na polskim rynku, zajmującą się prowadzaniem kompleksowych działań w oparciu o model Strategii Lean. O historii i efektach tej współpracy opowiadają Rafał Filip, dyrektor magazynu ID Logistics w podwarszawskim Mszczonowie oraz Mariusz Drewnowski, Partner w DPC Polska, doradca w zakresie zarządzania i metod optymalizacji produkcji i logistyki.

Czytaj więcej

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy za nami

10.09.2019

Ponad 700 uczestników, praktyczne prelekcje, prezentacja wozów paszowych, zwiedzanie fermy i poletek demonstracyjnych oraz pokaz maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę. To wszystko podczas Narodowego Dnia Mlecznej Fermy.

Czytaj więcej

Branża mleczarska potrzebuje młodych rolników

10.09.2019

– Cała Europa, a myślę, że i cały świat, stara się dzisiaj, by zatrzymać młodych rolników, producentów mleka na wsi. Bez nich po prostu nie będziemy mieli surowca. Wszelkie propozycje przedstawiane przez organizacje Unii Europejskiej zmierzają do tego, aby dość intensywnie wspierać tych, którzy decydują się na pozostanie na wsi, ale też, by wspierać rozwój całej infrastruktury na wsi, w tym również cyfrowej – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka.

Czytaj więcej

ARiMR ma być przykładem instytucji życzliwej i pomocnej

10.09.2019

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma być przykładem instytucji życzliwej i pomocnej, a nie bezdusznej – powiedział we wtorek w Toruniu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Podkreślił, że sytuacje rozpatrywania wniosków rolników przez wiele miesięcy muszą się skończyć.

Czytaj więcej