III Wielkopolskie Święto Mleka

22 sierpnia 2015 r. na Stadionie Miejskim w Kole odbyło się III Wielkopolskie Święto Mleka w Powiecie Kolskim. W imprezie, oprócz zaproszonych gości z branży mleczarskiej, licznie uczestniczyli mieszkańcy Koła i powiatu Kolskiego.

Swoje wyroby zaprezentowały spółdzielnie mleczarskie z całego województwa: OSM w Kole, SM „Lazur” z Nowych Skalmierzyc, ŚSM „Jana” ze Środy Wielkopolskiej, SMU ze Strzałkowa, SM z Wrześni, OSM w Jarocinie i OSM TOP TOMYŚL z Nowego Tomyśla. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, występ zespołu ludowego „Nadnerzanki”, Orkiestry Dętej OSP z Koła, zespołu muzycznego ITD. Gwiazdą wieczoru był zespół „Golec Uorkiestra”.

Na stadionie były stoiska wielkopolskich mleczarń, gdzie można było zapoznać się i posmakować produkowanych przez nie wyrobów. Była też prezentacja powiatu w formie zorganizowanych stoisk wystawowych.

Jednak największą atrakcją imprezy była próba bicia rekordu w jednoczesnym jedzeniu serka wiejskiego. Organizatorzy przygotowali aż 2 tys. porcji serka o łącznej wadze 400 kg! Każdy z uczestników miał za zadanie zjeść jedną porcję serka wiejskiego. Po dziesięciu minutach ogłoszono wynik – Rekord Polski w jednoczesnym jedzeniu serka! Była to największa liczba osób jednocześnie jedzących serek wiejski. Według obliczeń wzięło w niej udział ponad 1400 osób.