XXII edycja konkursu Polski Producent Żywności 2018 i I edycja konkursu Wiodący Polski Eksporter Żywności 2018

9 maja 2018 roku, podczas trwania Targów Polagra Food, odbył się finał XXII edycji konkursu Polski Producent Żywności 2018 i I edycji konkursu Wiodący Polski Eksporter Żywności 2018.

W konkursie Polski Producent Żywności 2018 nagrodzone zostały też produkty mleczarskie. Wśród laureatów znaleźli się LEDA-SER za ser domowy ziołowy i Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie za jogurt naturalny 2%.

W konkursie Wiodący Polski Eksporter Żywności 2018 wśród firm mleczarskich nagrodzeni zostali:

  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu;
  • Spółka BAKOMA;
  • Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Inicjatywa „Polski Producent Żywności” jest organizowana przez Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i opiera się przede wszystkim na zgłaszanej przez firmy rolno-spożywcze skutecznej promocji. Celem Inicjatywy jest wyróżnianie najlepszych polskich producentów żywności oraz zwracanie uwagi konsumentów na wyroby charakteryzujące się najwyższą jakością, dzięki której są one gotowe do konkurowania nie tylko na rynku krajowym, ale również europejskim.

Wysoką rangę przedsięwzięcia podkreśla fakt, że każda jego edycja odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w jego realizacji pomagają Urzędy Marszałkowskie w całym kraju, a patronat medialny sprawują: liczne media ogólnopolskie, regionalne i branżowe. Uroczyste nadanie tytułów odbywa się podczas corocznych Międzynarodowych Targów Przemysłu Spożywczego POLAGRA FOOD w Poznaniu i towarzyszy im wystawa nagrodzonych produktów. W dotychczasowych edycjach Inicjatywy brały udział wszystkie regiony kraju. Do Kapituł Wojewódzkich corocznie wpływa kilkaset zgłoszeń, z których Kapituła Ogólnopolska wyłoniła do tej pory kilkuset laureatów.

Organizacja wojewódzkiego etapu tego konkursu pozwoli na zaprezentowanie kulinarnych walorów naszego regionu. Producenci nominowani przez Kapitułę wojewódzką biorą udział w ogólnokrajowym etapie konkursu, organizowanym przez Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Poznaniu, podczas targów rolnych Polagra Food.