„Mam kota na punkcie mleka” czyli finał konkursu kulinarnego dla dzieci

15 czerwca 2015 r. w warszawskim Centrum Techniki Kulinarnej odbył się finał konkursu kulinarno-plastycznego „Moje ulubione mleczne danie”, przeprowadzonego  w ramach kampanii „Mam kota na punkcie mleka”. Udział w nim wzięło około 650 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczących w programie. Spośród nich Jury wyłoniło 40 finalistów, których prace znalazły się w książce kucharskiej zatytułowanej „Przepisy pełne mleka, czyli to, co Kot Mleczysław lubi najbardziej”.

W opublikowanych w książce przepisach można znaleźć pomysły na ulubione smakołyki Kota Mleczysława, m.in. chrupiące gofry, pyszne koktajle na bazie jogurtu, serowe placki z kaszy manny, truskawkową panna cottę i wiele, wiele innych. Nie brakuje tu też niezwykłych, kolorowych ilustracji i oryginalnych pomysłów, które staną się źródłem inspiracji niejednego kulinarnego entuzjasty.

Konkurs ogłoszony został w marcu br., a zorganizowany przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Jego uczestnicy mieli przygotować potrawy na bazie dowolnego produktu nabiałowego i przesłać zdjęcia lub ilustracje wraz z załączonym przepisem.

Książka kucharska „Przepisy pełne mleka, czyli to, co Kot Mleczysław lubi najbardziej” trafi wkrótce do około 2500 szkół, które realizują program „Mam kota na punkcie mleka”. Czytelnicy, których interesują zebrane w książce przepisy na mleczne pyszności, mogą skorzystać z elektronicznej wersji książki, dostępnej na stronie programu: www.mamkotanapunkciemleka.pl w formie flipbooka oraz w wersji PDF.