Przygotuj się na przemysł 4.0

Czwarta rewolucja przemysłowa jest rzeczywistością, a wraz z nią inteligentne fabryki, których działanie opiera się na zautomatyzowanej wymianie danych i uczeniu maszynowym. Czy nadążysz za zmianami?

Technologia w branży produkcyjnej postępuje w zawrotnym tempie. Dzięki rozwojowi cyfryzacji maszyny linii produkcyjnej mogą wymieniać się danymi, uczyć się na nich i same się ulepszać. Nie potrzeba im nawet do tego pomocy człowieka. Trwa czwarta rewolucja przemysłowa. Tempo zmian jest tak duże, że niektórzy wieszczą wręcz rychłą piątą rewolucję.

Producenci muszą za tymi wszystkimi zmianami nadążyć, a to nie lada wyzwanie. Wiąże się to z koniecznością podejmowania przemyślanych inwestycji i ulepszania linii produkcyjnej, aby być gotowym na to, co przyniesie przyszłość.

Przygotowanie to podstawa

Termin „przemysł 4.0” często przewija się w tekstach marketingowych, lecz same produkty często niewiele mają wspólnego z tym, co on oznacza. Przygotowanie do przemysłu 4.0 wymaga zapewnienia zaawansowanych rozwiązań w zakresie uczenia maszynowego, możliwości połączeń i komunikacji, gotowe nie tylko na obecną sytuację, ale i tę za dziesięć lat.

Tym właśnie zajmuje się edding Tech. Nasze innowacje łączą świat fizyczny z cyfrowym. Dzięki nim łatwiej będzie przedsiębiorstwom stawić czoła wyzwaniom czwartej rewolucji przemysłowej. Naszymi pierwszymi inteligentnymi rozwiązaniami dla fabryk są: kod edding i drukarki kompaktowe edding, łączące naszą wiedzę ekspercką na temat druku z najnowszymi technologiami.

Inteligentne rozwiązania

Kod edding to zaawansowany kod QR, który jest zabezpieczony przed manipulacją, uniwersalny i wygodny. Jest nadrukowywany na zwykłym papierze, opakowywaniach i etykietach. Można dzięki niemu m.in. weryfikować produkty i zapewniać klientom różne udogodnienia. Bardzo łatwo też go wdrożyć do linii produkcyjnej, ponieważ drukowany jest standardowymi metodami.

Drukarki kompaktowe edding to urządzenia do kodowania i oznaczania przemysłowego stworzone z myślą o wymaganiach przemysłu 4.0. Modele edding in-line 12 i edding portable 12 zaprojektowano z wykorzystaniem najnowszych technologii druku termicznego. Są intuicyjne i niezawodne i nie wymagają konserwacji. Są w stanie wykonywać nadruki o wysokiej rozdzielczości na niemal każdym materiale i niemal w każdych warunkach.

Przyszłość to łączenie

Nasze drukarki cechuje wyjątkowa zdolność łączenia się z innymi systemami. Są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi standardami branżowymi, łatwo je zintegrować z innymi elementami linii produkcyjnej i mogą współpracować z dowolną siecią, systemem kontroli produkcji czy systemem ERP.

Oczywiście tak wszechstronne urządzenie wymaga dużej mocy obliczeniowej. Dlatego zastosowaliśmy procesor czterordzeniowy o taktowaniu 1,2 GHz zamiast wbudowanego jednordzeniowego o taktowaniu 250 MHz. Dzięki temu są gotowe na wyższe wymogi mocy przetwarzania, jakie pojawią się w przyszłości.

Urządzenia przystosowane do przemysłu 4.0 powinny cechować się również architekturą otwartego oprogramowania. Wykorzystujemy system oparty na Linuksie, popularnego wśród twórców oprogramowania i społeczności open source, jako że można dodawać do niego nowe funkcje.

Dzięki zaawansowanej architekturze oprogramowania można wykorzystać potencjał systemu na miarę nowej ery. W odróżnieniu od innych drukarek przemysłowych nie trzeba kupować nowego urządzenia, aby korzystać z najnowszej wersji systemu. Nasze drukarki można aktualizować przy pomocy pendrive’a. Kilka minut instalacji i urządzenie będzie już działać na najnowszej wersji systemu z wieloma nowymi funkcjami.

Dowiedz się, jakie korzyści zyskasz dzięki drukarkom kompaktowym edding w dobie przemysłu 4.0

Drukarki edding są gotowe na przemysł 4.0: zaawansowana kompatybilność, wielka moc obliczeniowa i otwarta architektura

Technologie produkcyjne rozwijają się w zawrotnym tempie. Producenci muszą nadążyć za zmianami – a w tym pomagają rozwiązania edding Tech.

Innowacje edding Tech pomagają producentom przygotować się na przyszłość.

Nadszedł przemysł 4.0. Zobacz, jak innowacje edding Tech pomogą ci się przygotować:

https://edding.tech/en/blog/equip-yourself-for-industry-4-0/